Sullins Connector Solutions GBB90DYHN-S1355
GBB90DYHN-S1355 picture photo
Mfg. Part Number
GBB90DYHN-S1355
Brief Description
CONN EDGECARD 90POS .050 THRUHL
Datasheet Download
GBB90DYHN-S1355.pdf
Availability of GBB90DYHN-S1355
QUANTITY
GBB90DYHN-S1355 Order Process
Ship out your order
Specifications of GBB90DYHN-S1355
Internal Part NumberEIS-GBB90DYHN-S1355
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row90
Number of Positions180
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.050" (1.27mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder, Staggered
ColorBlack
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBB90DYHN-S1355
Related LinksGBB90DY, GBB90DYHN-S1355 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GBB90DYHN-S1355 Details Description
Related parts for GBB90DYHN-S1355
CAP TANT 15UF 10V 10% 1411 datasheet.pdf
RES 0.25 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
TOOL EXTRACTOR IC datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20V 500MA STMITE datasheet.pdf
CONN STRAIN RELIEF ENCLOSE 3POS datasheet.pdf
LED AMBER CLEAR 2SMD GW datasheet.pdf
RES 3.3 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK 5.00MM 14POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES 2.2K OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf