Comchip Technology GBJ2510-G-05
GBJ2510-G-05 picture photo
Mfg. Part Number
GBJ2510-G-05
Manufacturer
Product Category
Bridge Rectifiers
Brief Description
RECTIFIER BRIDGE 25A 1000V GBJ
Datasheet Download
GBJ2510-G-05.pdf
Availability of GBJ2510-G-05
QUANTITY
GBJ2510-G-05 Order Process
Ship out your order
Specifications of GBJ2510-G-05
Internal Part NumberEIS-GBJ2510-G-05
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package750
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyBridge Rectifiers
Series-
PackagingBulk
Diode TypeSingle Phase
Voltage - Peak Reverse (Max)1000V
Current - DC Forward (If) (Max)25A
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case4-SIP, GBJ
Supplier Device PackageGBJ
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBJ2510-G-05
Related LinksGBJ251, GBJ2510-G-05 Datasheet, Comchip Technology Distributor
GBJ2510-G-05 Details Description
Related parts for GBJ2510-G-05
RES SMD 78.7K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 1.3M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
MULTI-PAIR 36COND 28AWG 1000' datasheet.pdf
SENS INDUCT PROX 3W SPST 2M datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 250V X7T 1210 datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES SMD 16 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .125" datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 2POS PIN datasheet.pdf
AB 2C 2#8 PIN PLUG datasheet.pdf
Chip Monolithic Ceramic Capacitor 0402 X7R 22nF 50V datasheet.pdf