Vishay Semiconductor/Diodes Division GBL10-E3/45
GBL10-E3/45 picture photo
Mfg. Part Number
GBL10-E3/45
Manufacturer
Product Category
Bridge Rectifiers
Brief Description
DIODE GPP 1PH 4A 1000V GBL
Datasheet Download
GBL10-E3/45.pdf
Availability of GBL10-E3/45
QUANTITY
GBL10-E3/45 Order Process
Ship out your order
Specifications of GBL10-E3/45
Internal Part NumberEIS-GBL10-E3/45
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyBridge Rectifiers
Series-
PackagingTube
Diode TypeSingle Phase
Voltage - Peak Reverse (Max)1000V
Current - DC Forward (If) (Max)3A
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case4-SIP, GBL
Supplier Device PackageGBL
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBL10-E3/45
Related LinksGBL10, GBL10-E3/45 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
GBL10-E3/45 Details Description
Related parts for GBL10-E3/45
CAP ARRAY 4700PF 50V X7R 0612 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 10A 125V datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 28SDIP datasheet.pdf
RES SMD 25.5 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TVS DIODE 64.1VWM 104VC SMA datasheet.pdf
LOCATOR ASSEMBLY datasheet.pdf
RES 665K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
EDGE SENSOR datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf