Sullins Connector Solutions GBM12DSEH-S243
GBM12DSEH-S243 picture photo
Mfg. Part Number
GBM12DSEH-S243
Brief Description
CONN EDGECARD 24POS .156 EYELET
Datasheet Download
GBM12DSEH-S243.pdf
Availability of GBM12DSEH-S243
QUANTITY
GBM12DSEH-S243 Order Process
Ship out your order
Specifications of GBM12DSEH-S243
Internal Part NumberEIS-GBM12DSEH-S243
Number of Positions24
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypePanel Mount
TerminationSolder Eyelet(s)
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeFull Bellows
ColorBlack
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
Material - InsulationPolyamide (PA9T)
Read OutSingle
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBM12DSEH-S243
Related LinksGBM12DS, GBM12DSEH-S243 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GBM12DSEH-S243 Details Description
Related parts for GBM12DSEH-S243
Connector Receptacle 4 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 475K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CA 2.0MM OFNR 50/125,LC SEC RED datasheet.pdf
SNSW 5A PCB PLAIN70514559 datasheet.pdf
FAN AXIAL 30X10.2MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
FUSE 125V ALARM 20A datasheet.pdf
EX2 DEBURRING WHEEL 6" 8S FIN datasheet.pdf