Sullins Connector Solutions GBM12DSEN-S243
GBM12DSEN-S243 picture photo
Mfg. Part Number
GBM12DSEN-S243
Brief Description
CONN EDGECARD 24POS .156 EYELET
Datasheet Download
GBM12DSEN-S243.pdf
Availability of GBM12DSEN-S243
QUANTITY
GBM12DSEN-S243 Order Process
Ship out your order
Specifications of GBM12DSEN-S243
Internal Part NumberEIS-GBM12DSEN-S243
Number of Positions24
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationSolder Eyelet(s)
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeFull Bellows
ColorBlack
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
Material - InsulationPolyamide (PA9T)
Read OutSingle
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBM12DSEN-S243
Related LinksGBM12DS, GBM12DSEN-S243 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GBM12DSEN-S243 Details Description
Related parts for GBM12DSEN-S243
REG DIGITAL MULTI-PHASE 60A datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR .145W AB 10MSOP datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 15NS 44TSOP datasheet.pdf
CONN HSG BOX MNT RCPT 32POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
DIODE ZENER 39V 3W SMB datasheet.pdf
RES 523 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
CONN INSERT SHELL PLUG CABLE datasheet.pdf
CAP CER 470PF 100V X8G RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
LED 1/2" FLAT RED 12VDC LEAD datasheet.pdf