Sullins Connector Solutions GBM22DTBN-S273
GBM22DTBN-S273 picture photo
Mfg. Part Number
GBM22DTBN-S273
Brief Description
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
GBM22DTBN-S273.pdf
Availability of GBM22DTBN-S273
QUANTITY
GBM22DTBN-S273 Order Process
Ship out your order
Specifications of GBM22DTBN-S273
Internal Part NumberEIS-GBM22DTBN-S273
Number of Positions44
Card Thickness0.093" (2.36mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorBlack
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBM22DTBN-S273
Related LinksGBM22DT, GBM22DTBN-S273 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GBM22DTBN-S273 Details Description
Related parts for GBM22DTBN-S273
TRANS 2NPN PREBIAS 0.6W 6TSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
MT CONN datasheet.pdf
CAP CER 4.5PF 25V S2H 0201 datasheet.pdf
RES SMD 750 OHM 0.01% 0.4W 1206 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 4PIN SLD CUP datasheet.pdf
BCF 3.81/04/180ZE SN BK BX datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TMG3992 datasheet.pdf
1500UF 450V 51X143 85C ST datasheet.pdf