Sullins Connector Solutions GBM24DCMI-S288
GBM24DCMI-S288 picture photo
Mfg. Part Number
GBM24DCMI-S288
Brief Description
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND
Datasheet Download
GBM24DCMI-S288.pdf
Availability of GBM24DCMI-S288
QUANTITY
GBM24DCMI-S288 Order Process
Ship out your order
Specifications of GBM24DCMI-S288
Internal Part NumberEIS-GBM24DCMI-S288
Number of Positions48
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
TerminationWire Wrap
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeHairpin Bellows
ColorBlack
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBM24DCMI-S288
Related LinksGBM24DC, GBM24DCMI-S288 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GBM24DCMI-S288 Details Description
Related parts for GBM24DCMI-S288
C.B. HOLE PLUG .500" SILIC BLACK datasheet.pdf
RES SMD 41.2 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 38.3 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:9 750MHZ 32LQFP datasheet.pdf
CAP CER 13PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
CA SM LDS FCAPC-FCAPC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
HEATSHRINK FP301 3/8-48" BLUE datasheet.pdf
IC OSC VCXO 328.125MHZ 6-CLCC datasheet.pdf