Sullins Connector Solutions GBM25DCTD
GBM25DCTD picture photo
Mfg. Part Number
GBM25DCTD
Brief Description
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD
Datasheet Download
GBM25DCTD.pdf
Availability of GBM25DCTD
QUANTITY
GBM25DCTD Order Process
Ship out your order
Specifications of GBM25DCTD
Internal Part NumberEIS-GBM25DCTD
Number of Positions50
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeHairpin Bellows
ColorBlack
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBM25DCTD
Related LinksGBM2, GBM25DCTD Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GBM25DCTD Details Description
Related parts for GBM25DCTD
CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
RES MO 1W 30 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 35.7 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
HEADER MPLAB ICD2 24FJ64GA004 44 datasheet.pdf
RES SMD 332 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
RES 5.42K OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 8POS 0.100 SMD TIN datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
RES 576K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf