Sullins Connector Solutions GBM25DTBS-S189
GBM25DTBS-S189 picture photo
Mfg. Part Number
GBM25DTBS-S189
Brief Description
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
GBM25DTBS-S189.pdf
Availability of GBM25DTBS-S189
QUANTITY
GBM25DTBS-S189 Order Process
Ship out your order
Specifications of GBM25DTBS-S189
Internal Part NumberEIS-GBM25DTBS-S189
Number of Positions50
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorBlack
Flange FeatureSide Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBM25DTBS-S189
Related LinksGBM25DT, GBM25DTBS-S189 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GBM25DTBS-S189 Details Description
Related parts for GBM25DTBS-S189
IC MOSF DRVR FAST DUAL INV 8-DIP datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 16.2K OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CAP FILM 5600PF 3% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 18-22 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf