IXYS Corporation GBO25-12NO1
GBO25-12NO1 picture photo
Mfg. Part Number
GBO25-12NO1
Manufacturer
Product Category
Bridge Rectifiers
Brief Description
RECT BRIDGE 1PH 1200V SIP
Datasheet Download
GBO25-12NO1.pdf
Availability of GBO25-12NO1
QUANTITY
GBO25-12NO1 Order Process
Ship out your order
Specifications of GBO25-12NO1
Internal Part NumberEIS-GBO25-12NO1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package16
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyBridge Rectifiers
Series-
PackagingTube
Diode TypeSingle Phase
Voltage - Peak Reverse (Max)1200V
Current - DC Forward (If) (Max)25A
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case4-SIP, GBO
Supplier Device Package4-SIP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBO25-12NO1
Related LinksGBO25, GBO25-12NO1 Datasheet, IXYS Corporation Distributor
GBO25-12NO1 Details Description
Related parts for GBO25-12NO1
IDC CABLE - MSR26K/MC26F/MCG26K datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100 WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 6POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 47.8VWM 77VC AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 175A SP4 datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V NP0 1825 datasheet.pdf
RES 715 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 270 OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
TRANS NPN 30V 0.015A SSMINI3 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 3POS WALL MNT PIN datasheet.pdf