Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y007569R2570T0L
Y007569R2570T0L picture photo
Mfg. Part Number
Y007569R2570T0L
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 69.257 OHM 0.3W 0.01% RADIAL
Datasheet Download
Y007569R2570T0L.pdf
Availability of Y007569R2570T0L
QUANTITY
Y007569R2570T0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y007569R2570T0L
Internal Part NumberEIS-Y007569R2570T0L
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelVSR Series, Y0075.stpVSR Series, Y0075.sldprt
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesVSR
PackagingBulk
Resistance (Ohms)69.257
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.3W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient±8ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y007569R2570T0L
Y007569R2570T0L Details Description
Related parts for Y007569R2570T0L
RES SMD 2.43 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 500V Y5P RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 178 TYPED 27POS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 30POS PIN datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 35V 10% 2917 datasheet.pdf