Comchip Technology GBPC35005-G
GBPC35005-G picture photo
Mfg. Part Number
GBPC35005-G
Manufacturer
Product Category
Bridge Rectifiers
Brief Description
RECTIFIER BRIDGE 35A 50V GBPC
Datasheet Download
GBPC35005-G.pdf
Availability of GBPC35005-G
QUANTITY
GBPC35005-G Order Process
Ship out your order
Specifications of GBPC35005-G
Internal Part NumberEIS-GBPC35005-G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyBridge Rectifiers
Series-
PackagingBulk
Diode TypeSingle Phase
Voltage - Peak Reverse (Max)50V
Current - DC Forward (If) (Max)35A
Mounting TypeQC Terminal
Package / Case4-Square, GBPC
Supplier Device PackageGBPC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBPC35005-G
Related LinksGBPC3, GBPC35005-G Datasheet, Comchip Technology Distributor
GBPC35005-G Details Description
Related parts for GBPC35005-G
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
RES SMD 866 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .125 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 130K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN INSTAL RING FOR 1.6/5.6 JCK datasheet.pdf
DIODE ZENER 17.3V 500MW LLDS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
HEAVY DUTY PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CALIBRATION MODULE US datasheet.pdf
CAP CER 0.60PF 25V NP0 01005 datasheet.pdf
INSERT ANVIL datasheet.pdf
CAP FILM 1.8 UF 5% 400 VDC RADIA datasheet.pdf