Sullins Connector Solutions GCB15DYHN
GCB15DYHN picture photo
Mfg. Part Number
GCB15DYHN
Brief Description
CONN EDGECARD 15POS .050 THRUHL
Datasheet Download
GCB15DYHN.pdf
Availability of GCB15DYHN
QUANTITY
GCB15DYHN Order Process
Ship out your order
Specifications of GCB15DYHN
Internal Part NumberEIS-GCB15DYHN
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.050" (1.27mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder, Staggered
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GCB15DYHN
Related LinksGCB1, GCB15DYHN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GCB15DYHN Details Description
Related parts for GCB15DYHN
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
FUSE INDUST 20A 690V CLASS GG datasheet.pdf
GAUGE RING FOR 2A D02 FUSE PINK datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 16POS 5MM datasheet.pdf
RES SMD 4.7K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC PWR DIST SW USB 2CH 8MSOP datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 20% 35V AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT POLY 330UF 2.5V 2917 datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 108POS datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-5V 1W datasheet.pdf