Sullins Connector Solutions GCB22DYRN-S1355
GCB22DYRN-S1355 picture photo
Mfg. Part Number
GCB22DYRN-S1355
Brief Description
CONN CARD EXTEND .050" 22POS
Datasheet Download
GCB22DYRN-S1355.pdf
Availability of GCB22DYRN-S1355
QUANTITY
GCB22DYRN-S1355 Order Process
Ship out your order
Specifications of GCB22DYRN-S1355
Internal Part NumberEIS-GCB22DYRN-S1355
Number of Positions44
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.050" (1.27mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
ColorBlack
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GCB22DYRN-S1355
Related LinksGCB22DY, GCB22DYRN-S1355 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GCB22DYRN-S1355 Details Description
Related parts for GCB22DYRN-S1355
RES SMD 20 OHM 5% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 360PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
SSD 224GB SCSI datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
RES SMD 470K OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN HDR 2POS 2MM T/H datasheet.pdf
TERM BLOCK PCB datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
HOUSING INSERT 100 MTA datasheet.pdf
CAP FILM 0.41UF 10% 310VAC AXIAL datasheet.pdf