Sullins Connector Solutions GCB80DYHD
GCB80DYHD picture photo
Mfg. Part Number
GCB80DYHD
Brief Description
CONN EDGECARD 80POS .050 THRUHL
Datasheet Download
GCB80DYHD.pdf
Availability of GCB80DYHD
QUANTITY
GCB80DYHD Order Process
Ship out your order
Specifications of GCB80DYHD
Internal Part NumberEIS-GCB80DYHD
Number of Positions160
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.050" (1.27mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder, Staggered
ColorBlack
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GCB80DYHD
Related LinksGCB8, GCB80DYHD Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GCB80DYHD Details Description
Related parts for GCB80DYHD
POT 100 OHM 12.5W WIREWOUND LIN datasheet.pdf
IC CTRLR HOT SWAP 100MV 16-QSOP datasheet.pdf
LED COOL WHITE CLEAR 5MM RND T/H datasheet.pdf
CAP CER 8200PF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 85POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
IC SW SPDT 50MHZ-6GHZ 6-TSON datasheet.pdf
OUTPUT MODULE 8 SOLID STATE datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 5POS SKT datasheet.pdf