Murata Electronics North America GCE188R72A222KA01D
GCE188R72A222KA01D picture photo
Mfg. Part Number
GCE188R72A222KA01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 2200PF 100V X7R 0603
Datasheet Download
GCE188R72A222KA01D.pdf
Availability of GCE188R72A222KA01D
QUANTITY
GCE188R72A222KA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GCE188R72A222KA01D
Internal Part NumberEIS-GCE188R72A222KA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGCE
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive, Boardflex Sensitive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.031" (0.80mm)
Lead Spacing-
FeaturesOpen Mode, Soft Termination
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GCE188R72A222KA01D
Related LinksGCE188R72, GCE188R72A222KA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GCE188R72A222KA01D Details Description
Related parts for GCE188R72A222KA01D
FIXED IND 8.2UH 840MA 146.2 MOHM datasheet.pdf
SENSOR FLOW AIR 50-500L/MIN PNP datasheet.pdf
SENSOR 750PSIS 7/16 5V MINI datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X5R 0402 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS STR 3.81MM datasheet.pdf
ROUTER WIRELESS EV-DO DUAL datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY SMD GOLD 94POS datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE PIN RA datasheet.pdf
CAP CER 4.3PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf