Murata Electronics North America GCM033R71E102KA03D
GCM033R71E102KA03D picture photo
Mfg. Part Number
GCM033R71E102KA03D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 1000PF 25V X7R 0201
Datasheet Download
GCM033R71E102KA03D.pdf
Availability of GCM033R71E102KA03D
QUANTITY
GCM033R71E102KA03D Order Process
Ship out your order
Specifications of GCM033R71E102KA03D
Internal Part NumberEIS-GCM033R71E102KA03D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGCM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GCM033R71E102KA03D
Related LinksGCM033R71, GCM033R71E102KA03D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GCM033R71E102KA03D Details Description
Related parts for GCM033R71E102KA03D
HARDWARE DRESS NUT 15/32-32 datasheet.pdf
CONN SOCKET IDC 34POS W/O KEY AU datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
HPC 3 ROW R/A RECPT SOLDER T datasheet.pdf
SUBMINIATURE BASIC SWITCH datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 194MA 2 OHM SMD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 8KB FLASH 32LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
DISC-WIRE CRIMP ADJ datasheet.pdf
GT 8C 8#16 PIN RECP LINE datasheet.pdf
5 V Slew-Rate Limited Half- and Full-Duplex RS-485/RS-422 Transceivers IC datasheet.pdf