Murata Electronics North America GCM1555C1H1R5BZ13D
GCM1555C1H1R5BZ13D picture photo
Mfg. Part Number
GCM1555C1H1R5BZ13D
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GCM1555C1H1R5BZ13D.pdf
Availability of GCM1555C1H1R5BZ13D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GCM1555C1H1R5BZ13D Order Process
Ship out your order
Specifications of GCM1555C1H1R5BZ13D
Internal Part NumberEIS-GCM1555C1H1R5BZ13D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GCM1555C1H1R5BZ13D today.
SeriesGCM1555C1H
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GCM1555C1H1R5BZ13D
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGCM1555C1, GCM1555C1H1R5BZ13D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GCM1555C1H1R5BZ13D Details Description
Related parts for GCM1555C1H1R5BZ13D
OPTOISOLTR 5KV 4CH TRANS 16-SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS VERT PCB TIN datasheet.pdf
CAP FILM 8200PF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT IPASS VERT 36POS SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 13POS PIN datasheet.pdf
RES 140K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 348K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 50V 1A AXIAL datasheet.pdf
HEAVY DUTY ROLLING CASTER KIT datasheet.pdf
IC VOLT-LEVEL TRANSLATOR 12UQFN datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 10% 310VAC AXIAL datasheet.pdf