Murata Electronics North America GCM1555C1H4R5CZ13D
GCM1555C1H4R5CZ13D picture photo
Mfg. Part Number
GCM1555C1H4R5CZ13D
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Ceramic Capacitors 4.5PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
GCM1555C1H4R5CZ13D.pdf
Availability of GCM1555C1H4R5CZ13D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GCM1555C1H4R5CZ13D Order Process
Ship out your order
Specifications of GCM1555C1H4R5CZ13D
Internal Part NumberEIS-GCM1555C1H4R5CZ13D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GCM1555C1H4R5CZ13D today.
SeriesGCM1555C1H
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GCM1555C1H4R5CZ13D
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGCM1555C1, GCM1555C1H4R5CZ13D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GCM1555C1H4R5CZ13D Details Description
Related parts for GCM1555C1H4R5CZ13D
CAP POLYMER 150UF 20% 2.5V SMD datasheet.pdf
IC AMP VIDEO QUAD 3.3V 10-MSOP datasheet.pdf
CONN PLUG FLAG KEYING DUO TYNE datasheet.pdf
DIODE ZENER 24V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
Connector Receptacle 10 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 768 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
CABLE DUCT 4 WAY CROSS SPLIT datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 25V SMD datasheet.pdf