Murata Electronics North America GCM1555C1H4R9CZ13D
GCM1555C1H4R9CZ13D picture photo
Mfg. Part Number
GCM1555C1H4R9CZ13D
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Ceramic Capacitors 4.9PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
GCM1555C1H4R9CZ13D.pdf
Availability of GCM1555C1H4R9CZ13D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GCM1555C1H4R9CZ13D Order Process
Ship out your order
Specifications of GCM1555C1H4R9CZ13D
Internal Part NumberEIS-GCM1555C1H4R9CZ13D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GCM1555C1H4R9CZ13D today.
SeriesGCM1555C1H
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GCM1555C1H4R9CZ13D
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGCM1555C1, GCM1555C1H4R9CZ13D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GCM1555C1H4R9CZ13D Details Description
Related parts for GCM1555C1H4R9CZ13D
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 28SDIP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 80A D2PAK datasheet.pdf
RES SMD 36.5K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 37POS STRGHT PIN datasheet.pdf
CONN HSG BOX MNT RCPT 8POS datasheet.pdf
IC REG LDO 3.2V 0.3A SC70-5R datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
RES 5.9K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
1/2" SQUARES - 5/PK datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP FILM 68 NF 1% 100VDC datasheet.pdf