Murata Electronics North America GCM1555C1H6R9DZ13D
GCM1555C1H6R9DZ13D picture photo
Mfg. Part Number
GCM1555C1H6R9DZ13D
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Ceramic Capacitors 6.9PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
GCM1555C1H6R9DZ13D.pdf
Availability of GCM1555C1H6R9DZ13D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GCM1555C1H6R9DZ13D Order Process
Ship out your order
Specifications of GCM1555C1H6R9DZ13D
Internal Part NumberEIS-GCM1555C1H6R9DZ13D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GCM1555C1H6R9DZ13D today.
SeriesGCM1555C1H
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GCM1555C1H6R9DZ13D
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGCM1555C1, GCM1555C1H6R9DZ13D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GCM1555C1H6R9DZ13D Details Description
Related parts for GCM1555C1H6R9DZ13D
FUSE CERAMIC 400MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
SCREWDRIVER TORXPLUS IP20 8.31" datasheet.pdf
VARISTOR 73.8V 1.2KA 4032 datasheet.pdf
IC AMP VIDEO TRIPLE 3.3V 10MSOP datasheet.pdf
RES SMD 820 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC CPLD 980MC 6.2NS 144TQFP datasheet.pdf
AC/DC WALL MNT ADAPTER 3.3V 10W datasheet.pdf
RES 10K OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X9.5MM XCUT datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.002 OHM .25% 5W datasheet.pdf