Murata Electronics North America GCM31B7U2E822JX01L
GCM31B7U2E822JX01L picture photo
Mfg. Part Number
GCM31B7U2E822JX01L
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 8200PF 250V U2J 1206
Datasheet Download
GCM31B7U2E822JX01L.pdf
Availability of GCM31B7U2E822JX01L
QUANTITY
GCM31B7U2E822JX01L Order Process
Ship out your order
Specifications of GCM31B7U2E822JX01L
Internal Part NumberEIS-GCM31B7U2E822JX01L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductGCM Series Capacitors
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGCM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.049" (1.25mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GCM31B7U2E822JX01L
Related LinksGCM31B7U2, GCM31B7U2E822JX01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GCM31B7U2E822JX01L Details Description
Related parts for GCM31B7U2E822JX01L
MODULE PWR ENTRY SCREW-ON PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24PS .100 PRESSFIT datasheet.pdf
SENS PROX M8 2MM DC3W-NC datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 2.5V@20A 1/16BRICK datasheet.pdf
RES SMD 665K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
FAN AXIAL 50X20MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 09VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
FRAME FIXED MALE SZ4 FOR 3MOD datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS 5.08MM PCB datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP CER 0.80PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf