Murata Electronics North America GCM31ML81C155KA37L
GCM31ML81C155KA37L picture photo
Mfg. Part Number
GCM31ML81C155KA37L
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 1.5UF 16V X8L 1206
Datasheet Download
GCM31ML81C155KA37L.pdf
Availability of GCM31ML81C155KA37L
QUANTITY
GCM31ML81C155KA37L Order Process
Ship out your order
Specifications of GCM31ML81C155KA37L
Internal Part NumberEIS-GCM31ML81C155KA37L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductGCM Series Capacitors
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGCM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.5µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientX8L
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.049" (1.25mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GCM31ML81C155KA37L
Related LinksGCM31ML81, GCM31ML81C155KA37L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GCM31ML81C155KA37L Details Description
Related parts for GCM31ML81C155KA37L
IC TRANSLATOR PECL TTL DFF 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 8.25 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
PATCHCORD VIDEO STD 5' RED datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 14SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 2.54MM 14POS GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
CONN PIN WIRE 13.5-17AWG TIN datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 385MA 1.2 OHM TH datasheet.pdf