Sprague Goodman GEV90033
GEV90033 picture photo
Mfg. Part Number
GEV90033
Manufacturer
Product Category
Trimmers, Variable Capacitors
Brief Description
CAP TRIM 1-90PF 1KV SURF MOUNT
Datasheet Download
GEV90033.pdf
Availability of GEV90033
QUANTITY
GEV90033 Order Process
Ship out your order
Specifications of GEV90033
Internal Part NumberEIS-GEV90033
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3
Category Capacitors
FamilyTrimmers, Variable Capacitors
Series-
PackagingBulk
Capacitance Range1 ~ 90pF
Adjustment TypeSide Adjustment
Voltage - Rated1000V (1kV)
Size / Dimension0.312" Dia x 1.799" L (7.92mm x 45.70mm)
Height - Seated (Max)-
Mounting TypeSurface Mount
FeaturesGeneral Purpose
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GEV90033
Related LinksGEV9, GEV90033 Datasheet, Sprague Goodman Distributor
GEV90033 Details Description
Related parts for GEV90033
MULTI-PAIR 4COND 22AWG 1000' datasheet.pdf
IC REG LDO 3.03V 0.3A 8VSSOP datasheet.pdf
IC LATCH OCTAL D 3STATE 20DIP datasheet.pdf
RES 68 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC UP SUPERVISOR HEX 16-TQFN datasheet.pdf
RES 120 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.16 OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
SURFACE LS BELT 1/4X18" A VFN datasheet.pdf
2" CIRCLES - 5/PK datasheet.pdf
CAP MICA 180PF 1% 500V RADIAL datasheet.pdf