Sprague Goodman GFN16000
GFN16000 picture photo
Mfg. Part Number
GFN16000
Manufacturer
Product Category
Trimmers, Variable Capacitors
Brief Description
CAP TRIM 1-16PF 750V THRU HOLE
Datasheet Download
GFN16000.pdf
Availability of GFN16000
QUANTITY
GFN16000 Order Process
Ship out your order
Specifications of GFN16000
Internal Part NumberEIS-GFN16000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4
Category Capacitors
FamilyTrimmers, Variable Capacitors
Series-
PackagingBulk
Capacitance Range1 ~ 16pF
Adjustment TypeSide Adjustment
Voltage - Rated750V
Size / Dimension0.312" Dia x 0.422" L (7.92mm x 10.72mm)
Height - Seated (Max)-
Mounting TypeThrough Hole
FeaturesGeneral Purpose
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GFN16000
Related LinksGFN1, GFN16000 Datasheet, Sprague Goodman Distributor
GFN16000 Details Description
Related parts for GFN16000
IC GATE NOR 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 5A TO263 datasheet.pdf
CBL RIBN 8COND 0.100 GRAY 100' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
HDM BP STACKING MODULE OPEN END datasheet.pdf
RES SMD 4.02K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERT DC-DC 24V 50W 2.1A datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB datasheet.pdf
SBC ATOM J1900 3.5" DDR3L VGA datasheet.pdf