Sprague Goodman GFV75033
GFV75033 picture photo
Mfg. Part Number
GFV75033
Manufacturer
Product Category
Trimmers, Variable Capacitors
Brief Description
CAP TRIM 1-75PF 1KV SURF MOUNT
Datasheet Download
GFV75033.pdf
Availability of GFV75033
QUANTITY
GFV75033 Order Process
Ship out your order
Specifications of GFV75033
Internal Part NumberEIS-GFV75033
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3
Category Capacitors
FamilyTrimmers, Variable Capacitors
Series-
PackagingBulk
Capacitance Range1 ~ 75pF
Adjustment TypeSide Adjustment
Voltage - Rated1000V (1kV)
Size / Dimension0.312" Dia x 1.205" L (7.92mm x 30.60mm)
Height - Seated (Max)-
Mounting TypeSurface Mount
FeaturesGeneral Purpose
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GFV75033
Related LinksGFV7, GFV75033 Datasheet, Sprague Goodman Distributor
GFV75033 Details Description
Related parts for GFV75033
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
ENCODER HT 2CH 500CPR 23.36MM datasheet.pdf
RES SMD 34.8K OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 900MA 720 MOHM datasheet.pdf
RES 348K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 20COND 18AWG SLATE 500' datasheet.pdf
POT 20K OHM 1W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 6POS GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 500W datasheet.pdf