Murata Electronics North America GHM1030R101K
GHM1030R101K picture photo
Mfg. Part Number
GHM1030R101K
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GHM1030R101K.pdf
Availability of GHM1030R101K
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GHM1030R101K Order Process
Ship out your order
Specifications of GHM1030R101K
Internal Part NumberEIS-GHM1030R101K
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GHM1030R101K today.
SeriesGHM1030
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GHM1030R101K
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGHM103, GHM1030R101K Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GHM1030R101K Details Description
Related parts for GHM1030R101K
IC REG LDO 3V 0.1A 8SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP INSTR 70KHZ 8DIP datasheet.pdf
RES 604 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.5MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
PHOTODIODE 8MM 940NM LOCAP datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR ENERGY HARVESTING datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf