Murata Electronics North America GHM1735X7R473K250C500
GHM1735X7R473K250C500 picture photo
Mfg. Part Number
GHM1735X7R473K250C500
Datasheet Download
GHM1735X7R473K250C500.pdf
Availability of GHM1735X7R473K250C500
QUANTITY
GHM1735X7R473K250C500 Order Process
Ship out your order
Specifications of GHM1735X7R473K250C500
Internal Part NumberEIS-GHM1735X7R473K250C500
Delivery TimeIn stock, ship GHM1735X7R473K250C500 today.
SeriesGHM1735X7R47
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GHM1735X7R473K250C500
MURATA Product CategoryMURATA Components
GHM1735X7R473K250C500 Details Description
Related parts for GHM1735X7R473K250C500
POLYSWITCH 2.50A HOLD SMD datasheet.pdf
VARISTOR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 0.4VA 28V datasheet.pdf
TVS DIODE 28VWM 45.4VC DO204AC datasheet.pdf
RES SMD 150K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 500W datasheet.pdf
RES 5.17K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 110V 3W DO214AC datasheet.pdf
XCEDE RIGHT 4PVH 8COL datasheet.pdf
RES SMD 390K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 22UF 10V X7R 1210 datasheet.pdf