Sprague Goodman GHV38000
GHV38000 picture photo
Mfg. Part Number
GHV38000
Manufacturer
Product Category
Trimmers, Variable Capacitors
Brief Description
CAP TRIM 0.8-38PF 1.25KV T/H
Datasheet Download
GHV38000.pdf
Availability of GHV38000
QUANTITY
GHV38000 Order Process
Ship out your order
Specifications of GHV38000
Internal Part NumberEIS-GHV38000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3
Category Capacitors
FamilyTrimmers, Variable Capacitors
Series-
PackagingBulk
Capacitance Range0.8 ~ 38pF
Adjustment TypeSide Adjustment
Voltage - Rated1250V (1.25kV)
Size / Dimension0.312" Dia x 1.703" L (7.92mm x 43.26mm)
Height - Seated (Max)-
Mounting TypeThrough Hole
FeaturesSealed
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GHV38000
Related LinksGHV3, GHV38000 Datasheet, Sprague Goodman Distributor
GHV38000 Details Description
Related parts for GHV38000
CONN HEADER 15PS .100 SINGLE SMD datasheet.pdf
IC TRANSCVR 8BIT CMOS 20SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 2.2A 93 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 267K OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SOCKET 12 POINT 1/2" 1.00" datasheet.pdf
CONN TERM BLK 19POS 5MM ANGLED datasheet.pdf
IC TRPL SUPPLY MONITOR 8-DFN datasheet.pdf
TRANSF LINE MATCHING datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 45POS SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf