Murata Electronics North America GJM0335C1E4R9BB01D
GJM0335C1E4R9BB01D picture photo
Mfg. Part Number
GJM0335C1E4R9BB01D
Brief Description
CAP CER 4.9PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GJM0335C1E4R9BB01D.pdf
Availability of GJM0335C1E4R9BB01D
QUANTITY
GJM0335C1E4R9BB01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GJM0335C1E4R9BB01D
Internal Part NumberEIS-GJM0335C1E4R9BB01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHi-Q Multilayer Ceramic Capacitors
Featured ProductHigh Frequency - High Q Capacitors
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.9pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GJM0335C1E4R9BB01D
Related LinksGJM0335C1, GJM0335C1E4R9BB01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GJM0335C1E4R9BB01D Details Description
Related parts for GJM0335C1E4R9BB01D
TERM BLOCK HDR 19POS 3.5MM datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 2A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 11.1A 5.7 MOHM datasheet.pdf
RES 12.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 19NH 700MA SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Controller PWM Dimming Lighting 8-SOIC datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 24AWG RED 100' datasheet.pdf
SLAS 6 WITH BB 4 OG datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
RES 5K OHM 30W 1% TO220 datasheet.pdf