Murata Electronics North America GJM0335C1E4R9BB01D
GJM0335C1E4R9BB01D picture photo
Mfg. Part Number
GJM0335C1E4R9BB01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 4.9PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GJM0335C1E4R9BB01D.pdf
Availability of GJM0335C1E4R9BB01D
QUANTITY
GJM0335C1E4R9BB01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GJM0335C1E4R9BB01D
Internal Part NumberEIS-GJM0335C1E4R9BB01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHi-Q Multilayer Ceramic Capacitors
Featured ProductHigh Frequency - High Q Capacitors
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGJM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.9pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GJM0335C1E4R9BB01D
Related LinksGJM0335C1, GJM0335C1E4R9BB01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GJM0335C1E4R9BB01D Details Description
Related parts for GJM0335C1E4R9BB01D
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
IC OSC CTC 6MHZ 40-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC BUFFER LOW PWR N-INV 6XSON datasheet.pdf
FUSE 224A 500V CLASS GL/GG datasheet.pdf
SPLICE CLOSED END 10-22AWG BLACK datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRY 10.04"L X 9.84"W datasheet.pdf
CONN DIN PLUG 96POS VERT GOLD datasheet.pdf
RES 56K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 100V 10% BX 1825 datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS CABLE PIN datasheet.pdf
FIXED IND 47NH 210MA 700 MOHM datasheet.pdf