Murata Electronics North America GJM0335C1E5R9BB01D
GJM0335C1E5R9BB01D picture photo
Mfg. Part Number
GJM0335C1E5R9BB01D
Brief Description
CAP CER 5.9PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GJM0335C1E5R9BB01D.pdf
Availability of GJM0335C1E5R9BB01D
QUANTITY
GJM0335C1E5R9BB01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GJM0335C1E5R9BB01D
Internal Part NumberEIS-GJM0335C1E5R9BB01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHi-Q Multilayer Ceramic Capacitors
Featured ProductHigh Frequency - High Q Capacitors
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5.9pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GJM0335C1E5R9BB01D
Related LinksGJM0335C1, GJM0335C1E5R9BB01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GJM0335C1E5R9BB01D Details Description
Related parts for GJM0335C1E5R9BB01D
RC NETWORK 47 OHM/470PF 5% SMD datasheet.pdf
CONN PCI EXPRESS 98POS 1MM GOLD datasheet.pdf
CONN FERRULE UNINSUL 8AWG datasheet.pdf
IC FIFO SYNC 2048X18 10NS 64TQFP datasheet.pdf
IC DEMULTIPLEXER 1X2 42TQFN datasheet.pdf
RES 162 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
MOD IPM 7-PAC L1 100A 1200V datasheet.pdf
FERRITE CORE EP 160NH N45 datasheet.pdf
RES SMD 71.5 OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf
4R RA REC STB 0GP datasheet.pdf
ME-IO 18 8 C 3U 7035 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 24POS SKT datasheet.pdf