Murata Electronics North America GJM0336C1E150GB01D
GJM0336C1E150GB01D picture photo
Mfg. Part Number
GJM0336C1E150GB01D
Brief Description
CAP CER 15PF 25V C0H 0201
Datasheet Download
GJM0336C1E150GB01D.pdf
Availability of GJM0336C1E150GB01D
QUANTITY
GJM0336C1E150GB01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GJM0336C1E150GB01D
Internal Part NumberEIS-GJM0336C1E150GB01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GJM0336C1E150GB01D
Related LinksGJM0336C1, GJM0336C1E150GB01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GJM0336C1E150GB01D Details Description
Related parts for GJM0336C1E150GB01D
BERGSTIK II DR RIGHT ANGLE datasheet.pdf
RES SMD 5.6 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-36VIN 15VOUT datasheet.pdf
FRONT ADAPTOR 4X8 CHANNEL datasheet.pdf
RES SMD 16.9K OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
DIODE ZENER 17V 1W DO216 datasheet.pdf
CLAMP GROUNDING BRONZE HD datasheet.pdf
RES SMD 25 OHM 1% 25W DPAK datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS INLINE SKT datasheet.pdf