Murata Electronics North America GJM1555C1H3R1WB01D
GJM1555C1H3R1WB01D picture photo
Mfg. Part Number
GJM1555C1H3R1WB01D
Brief Description
CAP CER 3.1PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
GJM1555C1H3R1WB01D.pdf
Availability of GJM1555C1H3R1WB01D
QUANTITY
GJM1555C1H3R1WB01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GJM1555C1H3R1WB01D
Internal Part NumberEIS-GJM1555C1H3R1WB01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHi-Q Multilayer Ceramic Capacitors
Featured ProductHigh Frequency - High Q Capacitors
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.1pF
Tolerance±0.05pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GJM1555C1H3R1WB01D
Related LinksGJM1555C1, GJM1555C1H3R1WB01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GJM1555C1H3R1WB01D Details Description
Related parts for GJM1555C1H3R1WB01D
FIXED IND 360NH 1.515A 98 MOHM datasheet.pdf
IC SW TRILITHIC 110MOHM TO263-15 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 5A DDPAK datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
ACCY MOUNT BMM 3/4 8X SMAM datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 120POS .050 SMD datasheet.pdf