Sprague Goodman GKY10046
GKY10046 picture photo
Mfg. Part Number
GKY10046
Manufacturer
Product Category
Trimmers, Variable Capacitors
Brief Description
CAP TRIMMER 2-10PF 50V SMD
Datasheet Download
GKY10046.pdf
Availability of GKY10046
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GKY10046 Order Process
Ship out your order
Specifications of GKY10046
Internal Part NumberEIS-GKY10046
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyTrimmers, Variable Capacitors
SeriesSURFTRIM® GKY
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance Range2 ~ 10pF
Adjustment TypeTop Adjustment
Voltage - Rated50V
Size / DimensionRectangular - 0.181" L x 0.130" W (4.60mm x 3.30mm)
Height - Seated (Max)0.057" (1.45mm)
Mounting TypeSurface Mount
FeaturesLow Profile
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GKY10046
Related LinksGKY1, GKY10046 Datasheet, Sprague Goodman Distributor
GKY10046 Details Description
Related parts for GKY10046
TRANS PNP 45V 0.1A SMINI 3P datasheet.pdf
IC CTRLR REG DUAL HS TERM 10MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 0.82 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 20.3 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.01 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
TUBING PTFE NATURAL 500' datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 12POS HL LOW P datasheet.pdf