CTS Electronic Components GL240F23IET
GL240F23IET picture photo
Mfg. Part Number
GL240F23IET
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 24.000000 MHZ SMD
Datasheet Download
GL240F23IET.pdf
Availability of GL240F23IET
QUANTITY
GL240F23IET Order Process
Ship out your order
Specifications of GL240F23IET
Internal Part NumberEIS-GL240F23IET
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesATSSMGL
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency24MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)30 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.461" L x 0.197" W (11.70mm x 5.00mm)
Height0.142" (3.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GL240F23IET
Related LinksGL240, GL240F23IET Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
GL240F23IET Details Description
Related parts for GL240F23IET
SENSOR 1100MBARA 4V-REF DUAL datasheet.pdf
RELAY SSR 5A 240VAC AC OUT SIP datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 24DIP datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 24.3K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SW LIMIT SPDT 10A datasheet.pdf
LED ASMT-AX3 NEU WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 1POS STR datasheet.pdf