Sharp Microelectronics GM2BB50BM0C
GM2BB50BM0C picture photo
Mfg. Part Number
GM2BB50BM0C
Manufacturer
Product Category
LED Lighting - White
Brief Description
LED COOL WHITE 5000K 85CRI 2SMD
Datasheet Download
GM2BB50BM0C.pdf
Availability of GM2BB50BM0C
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GM2BB50BM0C Order Process
Ship out your order
Specifications of GM2BB50BM0C
Internal Part NumberEIS-GM2BB50BM0C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package2,000
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - White
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite, Cool
CCT (K)5000K
Flux @ 85°C, Current - Test-
Flux @ 25°C, Current - Test39 lm (Typ)
Current - Test150mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.25V
Lumens/Watt @ Current - Test80 lm/W
CRI (Color Rendering Index)85 (Typ)
Current - Max240mA
Viewing Angle-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD, No Lead
Thermal Resistance of Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GM2BB50BM0C
Related LinksGM2BB, GM2BB50BM0C Datasheet, Sharp Microelectronics Distributor
GM2BB50BM0C Details Description
Related parts for GM2BB50BM0C
KIT INSTALLATION CAT-5 datasheet.pdf
CONN FAKRA JACK R/A 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
DC-DC CONVRT +/-12V 20W +/-.833A datasheet.pdf
ICL 50 OHM 25% 1.6A 10MM datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 27NH 600MA 140 MOHM datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 6A 48V datasheet.pdf
CAP ALUM 12000UF 250V SCREW datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN PLUG 1POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT PIN datasheet.pdf