LEMO GMA.0B.045.DV
GMA.0B.045.DV picture photo
Mfg. Part Number
GMA.0B.045.DV
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Accessories
Brief Description
BEND RELIEF 4.5MM GREEN
Datasheet Download
GMA.0B.045.DV.pdf
Availability of GMA.0B.045.DV
QUANTITY
GMA.0B.045.DV Order Process
Ship out your order
Specifications of GMA.0B.045.DV
Internal Part NumberEIS-GMA.0B.045.DV
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesB Series Multi-Pin Connectors
K Series
S Series
Featured ProductM Series Connectors
M Series - Rugged, Waterproof USB Connectors (IP68)
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Accessories
Series0B
Accessory TypeStrain Relief
For Use With/Related Products0E, 0K, 0L Series Connector
Shell Size - Insert-
MaterialThermoplastic Polyurethane (TPU)
FeaturesDust Protected
ColorGreen
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GMA.0B.045.DV
Related LinksGMA.0B, GMA.0B.045.DV Datasheet, LEMO Distributor
GMA.0B.045.DV Details Description
Related parts for GMA.0B.045.DV
CONN HEADER .100 SINGL STR 10POS datasheet.pdf
REGULATOR 1.8V 14A CU CASE HRZ datasheet.pdf
VARISTOR 735V 4.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
Connector Receptacle 10 Position 0.020" (0.50mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-5 datasheet.pdf
UPGRADE KIT LIGHTCRIMP PLUS datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT 3POS 35DEG T/H datasheet.pdf
RES SMD 22 OHM 5% 1/2W 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS 3.5MM datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
QSFP-CX4 DDR 4CH PLENUM OM2 29M datasheet.pdf
OPROBE X100 100MHZ 4KV 3400 SERI datasheet.pdf