Sullins Connector Solutions GMC65DRYH-S93
GMC65DRYH-S93 picture photo
Mfg. Part Number
GMC65DRYH-S93
Brief Description
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD
Datasheet Download
GMC65DRYH-S93.pdf
Availability of GMC65DRYH-S93
QUANTITY
GMC65DRYH-S93 Order Process
Ship out your order
Specifications of GMC65DRYH-S93
Internal Part NumberEIS-GMC65DRYH-S93
Series-
PackagingTray
Card TypeNon Specified - Dual Edge
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row65
Number of Positions130
Card Thickness0.093" (2.36mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
ColorBlack
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GMC65DRYH-S93
Related LinksGMC65D, GMC65DRYH-S93 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GMC65DRYH-S93 Details Description
Related parts for GMC65DRYH-S93
IC DAC 24BIT 96KHZ 101DB 16TSSOP datasheet.pdf
CAP FILM 1200PF 5% 2KVDC RADIAL datasheet.pdf
IC ADC 24BIT 4CH MICROPWR 28SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 EXTEND datasheet.pdf
LIMIT SWITCH datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-36VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 100V 1% BP 1812 datasheet.pdf
RES 27.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf