Taiyo Yuden GMK316SD333KF-T
GMK316SD333KF-T picture photo
Mfg. Part Number
GMK316SD333KF-T
Brief Description
CAP CER 0.033UF 35V 1206
Datasheet Download
GMK316SD333KF-T.pdf
Availability of GMK316SD333KF-T
QUANTITY
GMK316SD333KF-T Order Process
Ship out your order
Specifications of GMK316SD333KF-T
Internal Part NumberEIS-GMK316SD333KF-T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCFCAP™
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.033µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
Temperature Coefficient-
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.049" (1.25mm)
Lead Spacing-
FeaturesLow Distortion
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GMK316SD333KF-T
Related LinksGMK316S, GMK316SD333KF-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
GMK316SD333KF-T Details Description
Related parts for GMK316SD333KF-T
IC BUS BUFF TRI-ST N-INV SC705 datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 1.60V SOT23-3 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 2.93V SOT23 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
RES 0.215 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 504V 2.5KA DISC 9MM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 106.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 1.8V 200W datasheet.pdf