Taiyo Yuden GMK325BJ106KN-T
GMK325BJ106KN-T picture photo
Mfg. Part Number
GMK325BJ106KN-T
Brief Description
CAP CER 10UF 35V X5R 1210
Datasheet Download
GMK325BJ106KN-T.pdf
Availability of GMK325BJ106KN-T
QUANTITY
GMK325BJ106KN-T Order Process
Ship out your order
Specifications of GMK325BJ106KN-T
Internal Part NumberEIS-GMK325BJ106KN-T
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.083" (2.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GMK325BJ106KN-T
Related LinksGMK325B, GMK325BJ106KN-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
GMK325BJ106KN-T Details Description
Related parts for GMK325BJ106KN-T
OPTO SENSOR 5MM T-SLOT TYPE datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 12V 10A 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 1.47KOHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 WW datasheet.pdf
RES SMD 47 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
TRIMMER 20 OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf
E-CAT 16 OUT PNP ECON datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
FIXED IND 8.2NH 600MA 130 MOHM datasheet.pdf