Sullins Connector Solutions GMM12DSEI-S243
GMM12DSEI-S243 picture photo
Mfg. Part Number
GMM12DSEI-S243
Brief Description
CONN EDGECARD 24POS .156 EYELET
Datasheet Download
GMM12DSEI-S243.pdf
Availability of GMM12DSEI-S243
QUANTITY
GMM12DSEI-S243 Order Process
Ship out your order
Specifications of GMM12DSEI-S243
Internal Part NumberEIS-GMM12DSEI-S243
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row12
Number of Positions24
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypePanel Mount
TerminationSolder Eyelet(s)
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeFull Bellows
ColorBlack
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
Material - InsulationPolyamide (PA9T)
Read OutSingle
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GMM12DSEI-S243
Related LinksGMM12DS, GMM12DSEI-S243 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GMM12DSEI-S243 Details Description
Related parts for GMM12DSEI-S243
TRANS NPN DARL 100V 1.5A SOT223 datasheet.pdf
CONN PLUG 35POS .200X.300 GOLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 53POS PIN datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
IC NVSRAM 64KBIT 3.4MHZ 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 60A TO247AC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 12V 3.5A datasheet.pdf
RES SMD 50 OHM 5% 11W 1206 datasheet.pdf