Sullins Connector Solutions GMM24DSES-S243
GMM24DSES-S243 picture photo
Mfg. Part Number
GMM24DSES-S243
Brief Description
CONN EDGECARD 48POS .156 EYELET
Datasheet Download
GMM24DSES-S243.pdf
Availability of GMM24DSES-S243
QUANTITY
GMM24DSES-S243 Order Process
Ship out your order
Specifications of GMM24DSES-S243
Internal Part NumberEIS-GMM24DSES-S243
Number of Positions48
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypePanel Mount
TerminationSolder Eyelet(s)
ColorBlack
Flange FeatureSide Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
Material - InsulationPolyamide (PA9T)
Read OutSingle
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GMM24DSES-S243
Related LinksGMM24DS, GMM24DSES-S243 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GMM24DSES-S243 Details Description
Related parts for GMM24DSES-S243
IC REG CTRLR BUCK PWM 16-SOIC datasheet.pdf
HDC-KIT-HSB 06.50 datasheet.pdf
RES SMD 187 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
SENSOR 750PSI 1/8-27NPT 4-20MA datasheet.pdf
CABLE MCX ML-N ML 1.2M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
RES 59 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TRANS RF BIPO 875W 30A 55CX1 datasheet.pdf
OPTOISOLATR 2.5KV DARL 4MINIFLAT datasheet.pdf
CAP CER 24PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf