| Internal Part Number | EIS-GNR25DCR | |
| Other Related Documents | Declaration of Conformity | |
| Standard Package | 10 | |
| Category | Relays | |
| Family | Solid State Relays | |
| Series | GNR | |
| Packaging | Bulk | |
| Circuit | 3PST (3 Form A) | |
| Output Type | AC | |
| On-State Resistance | - | |
| Load Current | 25A | |
| Voltage - Input | 4 ~ 32VDC | |
| Voltage - Load | 48 ~ 600 V | |