Crouzet GNR30DHR
GNR30DHR picture photo
Mfg. Part Number
GNR30DHR
Brief Description
SSR GNR 22.5MM 480VAC
Datasheet Download
GNR30DHR.pdf
Availability of GNR30DHR
QUANTITY
GNR30DHR Order Process
Ship out your order
Specifications of GNR30DHR
Internal Part NumberEIS-GNR30DHR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDeclaration of Conformity
Standard Package20
PackagingBulk
CircuitSPST-NO (1 Form A)
Output TypeAC
On-State Resistance-
Load Current30A
Voltage - Input4 ~ 32VDC
Voltage - Load48 ~ 600 V
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GNR30DHR
Related LinksGNR3, GNR30DHR Datasheet, Crouzet Distributor
GNR30DHR Details Description
Related parts for GNR30DHR
CONN HEADER 28POS 2MM RT ANG TIN datasheet.pdf
RES SMD 91 OHM 0.5% 1/10W 0805 datasheet.pdf
FUSE GLASS 1.5A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
TVS DIODE 110VWM 178.6VC AXIAL datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 8BIT 20TVSOP datasheet.pdf
TWEEZER END CUTTER 15AGW 4.53" datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 13POS .156 TIN datasheet.pdf
RES 30.0K OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 280K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 85.6K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 510 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf