Crouzet GNR45DHR
GNR45DHR picture photo
Mfg. Part Number
GNR45DHR
Brief Description
SSR GNR 45MM 480VAC
Datasheet Download
GNR45DHR.pdf
Availability of GNR45DHR
QUANTITY
GNR45DHR Order Process
Ship out your order
Specifications of GNR45DHR
Internal Part NumberEIS-GNR45DHR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDeclaration of Conformity
Standard Package10
PackagingBulk
CircuitSPST-NO (1 Form A)
Output TypeAC
On-State Resistance-
Load Current45A
Voltage - Input4 ~ 32VDC
Voltage - Load48 ~ 600 V
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GNR45DHR
Related LinksGNR4, GNR45DHR Datasheet, Crouzet Distributor
GNR45DHR Details Description
Related parts for GNR45DHR
DIODE MODULE 800V 3800A DO200AC datasheet.pdf
LED T-1.75 12V WEDGE 25MA YELLOW datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 5.62"L X 3.25"W datasheet.pdf
RES 23.7 OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
DIODE ZENER 47V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 10POS PIN datasheet.pdf
MOD IPM SLLIMM 20A 600V 25SDIP datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V DO213AB datasheet.pdf