Taoglas Limited GP.1575.15.4.B.02
GP.1575.15.4.B.02 picture photo
Mfg. Part Number
GP.1575.15.4.B.02
Manufacturer
Product Category
RF Antennas
Brief Description
ANTENNA GPS PATCH 1575MHZ
Datasheet Download
GP.1575.15.4.B.02.pdf
Availability of GP.1575.15.4.B.02
QUANTITY
GP.1575.15.4.B.02 Order Process
Ship out your order
Specifications of GP.1575.15.4.B.02
Internal Part NumberEIS-GP.1575.15.4.B.02
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package400
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Antennas
Series-
Packaging*
Frequency GroupUHF (1 GHz ~ 2 GHz)
Frequency (Center/Band)1.575GHz
Frequency Range-
Antenna TypeCeramic Patch
Number of Bands1
VSWR1.5
Return Loss-10dB
Gain1dBic
Power - Max-
Features-
TerminationSolder
Ingress Protection-
Mounting TypeAdhesive
Height (Max)0.157" (4.00mm)
ApplicationsGPS
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GP.1575.15.4.B.02
Related LinksGP.1575., GP.1575.15.4.B.02 Datasheet, Taoglas Limited Distributor
GP.1575.15.4.B.02 Details Description
Related parts for GP.1575.15.4.B.02
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC MPU MPC85XX 833MHZ 783FCBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS R/A .100 SLD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 6A 125V datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 50V 8A TO220AC datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 25V X7R 1812 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 10% 560VDC RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES SMD 560 OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf