Murata Electronics North America GQM1875C2E1R3CB12D
GQM1875C2E1R3CB12D picture photo
Mfg. Part Number
GQM1875C2E1R3CB12D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 1.3PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
GQM1875C2E1R3CB12D.pdf
Availability of GQM1875C2E1R3CB12D
QUANTITY
GQM1875C2E1R3CB12D Order Process
Ship out your order
Specifications of GQM1875C2E1R3CB12D
Internal Part NumberEIS-GQM1875C2E1R3CB12D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHi-Q Multilayer Ceramic Capacitors
Featured ProductHigh Frequency - High Q Capacitors
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGQM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.3pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.031" (0.80mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GQM1875C2E1R3CB12D
Related LinksGQM1875C2, GQM1875C2E1R3CB12D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GQM1875C2E1R3CB12D Details Description
Related parts for GQM1875C2E1R3CB12D
FUSE GLASS 4A 125VAC/VDC 2AG datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPDT 12LFCSP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 120V datasheet.pdf
SW SNPACT MIN 5A SPDT PCB PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
RACK AND PANEL CONNECTOR datasheet.pdf
4WALL TRIPOLARIZ HEADER 100 CONT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 10% 275VAC RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 12PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf