Murata Electronics North America GQM1875C2E360JB12D
GQM1875C2E360JB12D picture photo
Mfg. Part Number
GQM1875C2E360JB12D
Brief Description
CAP CER 36PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
GQM1875C2E360JB12D.pdf
Availability of GQM1875C2E360JB12D
QUANTITY
GQM1875C2E360JB12D Order Process
Ship out your order
Specifications of GQM1875C2E360JB12D
Internal Part NumberEIS-GQM1875C2E360JB12D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance36pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GQM1875C2E360JB12D
Related LinksGQM1875C2, GQM1875C2E360JB12D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GQM1875C2E360JB12D Details Description
Related parts for GQM1875C2E360JB12D
JUMPER-H1503TR/A2015L/H1503TR 5" datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 4W datasheet.pdf
LED DISPLAY 7-SEG RED 2-DIGIT CC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf
.100 CABLE JUMPER 281000664 datasheet.pdf
1.0/2.3 RECEPT PC MT BLKHD EDG datasheet.pdf
CAP FILM 330NF 5% 160VDC RAD datasheet.pdf
LITEPIPE 5MM YLW TRANSP 1.13"L datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS PIN datasheet.pdf