Murata Electronics North America GQM1885C1H300GB01D
GQM1885C1H300GB01D picture photo
Mfg. Part Number
GQM1885C1H300GB01D
Brief Description
CAP CER 30PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
GQM1885C1H300GB01D.pdf
Availability of GQM1885C1H300GB01D
QUANTITY
GQM1885C1H300GB01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GQM1885C1H300GB01D
Internal Part NumberEIS-GQM1885C1H300GB01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance30pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GQM1885C1H300GB01D
Related LinksGQM1885C1, GQM1885C1H300GB01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GQM1885C1H300GB01D Details Description
Related parts for GQM1885C1H300GB01D
RES ARRAY 4 RES 390 OHM 8SIP datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 850MA 253.5 MOHM datasheet.pdf
WIRING TROUGH STEEL 6X6X12" GREY datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 13.7 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS PIN datasheet.pdf
PNEUMATIC CRIMP TOOL datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROCESS 100-240V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
2.5G DWDM TOSA 120KM datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS EDGE MNT datasheet.pdf
CAP CER 36PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf